Doprava

 

GoPay 

 


OBCH. PODMIENKY A VEĽKOOBCHOD » OBCHODNÉ PODMIENKY
OBCHODNÉ PODMIENKY

DODACIE PODMIENKY

PLATOBNÉ PODMIENKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ PODMIENKY

  


 

DODACIE PODMIENKY ...návrat na začiatok...

 

OSOBNÝ ODBER (Cena 0,-€)

Objednaný tovar bude doručený na výdajné miesto v Bratislave, na adresu sídla spoločnosti (Gajova 8, 811 09 Bratislava), kde je možné si tovar osobne prevziať. Informácia o jeho doručení na výdajné miesto v Bratislave Vám bude poskytnutá formou e-mailu. Tovar je možné prevziať iba na základe predchádzajúcej telefonickej, príp. e-mailovej dohody, počas pracovných dní medzi 10:00 až 16:00 hod.

Spôsoby platby: platba vopred prevodom na účet na základe faktúry (0,-€), platba vopred prostredníctvom Tatrapay (0,-€), platba vopred prostredníctvom Paypal (0,-€), platba vopred prevodom platobnou kartou alebo online bankovým prevodom (0,-€)

 

SLOVENSKÁ POŠTA (Cena 2,50 €)

Tovar odosielame Slovenskou poštou formou doporučenej listovej zásielky, príp. balíka - 2. trieda. V prípade, ak predávajúci tovar odosiela Slovenskou poštou, k doručeniu tovaru kupujúcemu dochádza spravidla do 2 (dvoch) pracovných dní odo dňa odoslania tovaru. Ak Vás pošta nezastihne na dodacej adrese, nechá vo vašej schránke oznámenie o uložení zásielky. Dodanie tovaru sa riadi sa platnými podmienkami Slovenskej pošty.

Cena prepravy prostredníctvom Slovenskej pošty je 2,50 €, poplatok za dobierku k doporučeným listom a balíkom 2.triedy je 1,-€.

V prípade objednávky v hodnote vyššej ako 30,-€ s DPH je doprava Slovenskou poštou zadarmo.

Spôsoby platby: dobierka (1,-€), platba vopred prevodom na účet na základe faktúry (0,-€), platba vopred prostredníctvom Tatrapay (0,-€), platba vopred prostredníctvom Paypal (0,-€), platba vopred prevodom platobnou kartou alebo online bankovým prevodom (0,-€) 

 

DOPRAVA KURIÉROM (Cena 4,90 €)

Dopravu kuriérom zabezpečuje prepravná spoločnosť DPD. Zabezpečuje dodanie zásielok do celkovej hmotnosti 30 kg po celom Slovensku, v pracovné dni medzi 8:00 a 17:00 hod. Tovar vám bude doručený najneskôr do 48 hodín od expedície z nášho skladu.

V deň doručenia vás bude kontaktovať pracovník spoločnosti DPD, aby upresnil čas dodania alebo vás informoval o prípadných zmenách. V prípade, že vás kuriér nezastihne, zanechá písomné oznámenie vo vašej schránke o neúspešnom doručení. Táto informácia vám bude zaslaná aj e-mailom. Ďalší pokus o doručenie prebieha automaticky nasledujúci pracovný deň.

Cena prepravy prostredníctvom DPD je 4,90 EUR s DPH, poplatok za dobierku je 1,50 EUR s DPH.

V prípade objednávky v hodnote vyššej ako 50,-€ s DPH je doprava kuriérom zadarmo.

Spôsoby platby: dobierka (platba v hotovosti, príp. platobnou kartou - 1,50 €), platba vopred prevodom na účet na základe faktúry (0,-€), platba vopred prostredníctvom Tatrapay (0,-€), platba vopred prostredníctvom Paypal (0,-€), platba vopred prevodom platobnou kartou alebo online bankovým prevodom (0,-€)

 


 

PLATOBNÉ PODMIENKY ...návrat na začiatok...

 

ÚHRADA TOVARU NA DOBIERKU - SLOVENSKÁ POŠTA (1,-€)

Platba bude realizovaná pri prevzatí zásielky. Platbu za tovar a dobierečné (vo výške 1,-€) uhradíte v hotovosti pri doručení tovaru na Vašu dodaciu adresu, prípadne na pobočke Slovenskej pošty.

 

ÚHRADA TOVARU NA DOBIERKU - KURIÉR (1,50 €)

Platba bude realizovaná pri prevzatí zásielky. Platbu za tovar a dobierečné (vo výške 1,50 €) uhradíte kuriérovi spoločnosti DPD v hotovosti, prípadne prostredníctvom platobnej karty pri doručení tovaru na Vašu dodaciu adresu.

 

ÚHRADA TOVARU VOPRED PREVODOM NA ZÁKLADE FAKTÚRY (0,-€)

Tovar môžete uhradiť vopred na základe faktúry. Po uzatvorení objednávky Vám bude zaslaná faktúra, ktorú môžete uhradiť v prospech nášho bankového účtu. Akonáhle bude platba pripísaná v prospech nášho účtu, automaticky Vám odošleme objednaný tovar a informujeme Vás o tom emailom. V prípade, že úhrada objednaného tovaru nebude poukázaná v prospech nášho bankového účtu do 7-tich dní, objednávka i faktúra budú automaticky stornované.

Číslo účtu v Tatra banke, a.s. je 292 788 4760/1100. Variabilný symbol pre úhradu je číslo Vašej proforma faktúry.

 

PLATBA VOPRED PROSTREDNÍCTVOM TATRAPAY (0,-€)

V snahe spríjemniť nákup ponúkame klientom Tatra banky, a.s. možnosť platby prostredníctvom platobnej brány TatraPay. Ide o rýchly a bezproblémový spôsob ako zaplatiť za Váš tovar, stačí ak ste klientom aktívneho internet bankingu.

 

PLATBA VOPRED PROSTREDNÍCTVOM PAYPAL (0,-€)

Služba PayPal je najpoužívanejším a jedným z najbezpečnejších elektronických platobných systémov na svete. Je to moderný spôsob platby za tovar a služby, veľmi jednoduchý, rýchly a hlavne bezpečný. Založenie účtu, vedenie účtu, ako aj využívanie ich služieb je úplne zadarmo. Účet si môžete vytvoriť na www.paypal.com.

Po výbere tohoto spôsobu platby za Vašu objednávku budete presmerovaný na zabezpečené stránky PayPal, kde vykonáte samotnú platbu. V prípade neúspešnej platby je možné vykonať úhradu aj neskôr na účet: paypal@marisee.sk.

 

ÚHRADA TOVARU PREVODOM PLATOBNOU KARTOU CEZ INTERNET (0,-€)

Zoznam podporovaných platobných kariet: MasterCard, MasterCard Electronics, VISA, VISA Electron.

Platbu kartou môžete realizovať prostredníctvom platobnej brány GoPay. GoPay je český internetový platobný systém s vysokou úrovňou bezpečnosti. Ponúka všetky platobné metódy v rámci jednotného užívateľského prostredia s optimalizovanými kroky pre jednoduché a rýchle vykonanie platby. Platobný systém GoPay je licencovaný a regulovaný Českou národnou bankou ako inštitúciou elektronických peňazí a spadá pod najvyšší dohľad Ministerstva financií SR. GoPay je partnerom vašej platby so zárukou dôveryhodného a bezpečného platobného prostredia. Viac informácií nájdete tu www.gopay.cz.

Ako platiť s GoPay:

1. Vyberte si tovar, pri výbere platobnej metódy zvoľte platbu prostredníctvom platobnej karty. Vyplňte osobné údaje a potvrďte objednávku.

2. Otvorí sa okno platobnej brány GoPay, kde vykonajte prihlásenie zadaním emailovej adresy, na ktorú obdržíte potvrdenie o realizovanej platbe.

3. Postupujte podľa inštrukcií zvolenej platobnej metódy. O výsledku platby ste informovaný na obrazovke a e-mailom. Informáciu o zaplatení máme okamžite k dispozícii. Po ukončení objednávky a úhrade Vám bude odoslaný potvrdzovací email, v prípade, ak ste správu nedostali je pravdepodobné, že ju máte v nevyžiadanej pošte – spame.

 

ÚHRADA TOVARU PROSTREDNÍCTVOM ONLINE BANKOVÉHO PREVODU (0,-€)

Zoznam podporovaných bánk: UniCredit Bank SK - UniPlatba, Slovenská sporiteľňa - SporoPay, Všeobecná úverová banka, Poštová banka, Sberbank Slovensko, OTP banka Slovensko, Československá obchodná banka.

Online bankový prevod môžete realizovať prostredníctvom platobnej brány GoPay. GoPay je český internetový platobný systém s vysokou úrovňou bezpečnosti. Ponúka všetky platobné metódy v rámci jednotného užívateľského prostredia s optimalizovanými kroky pre jednoduché a rýchle vykonanie platby. Platobný systém GoPay je licencovaný a regulovaný Českou národnou bankou ako inštitúciou elektronických peňazí a spadá pod najvyšší dohľad Ministerstva financií SR. GoPay je partnerom vašej platby so zárukou dôveryhodného a bezpečného platobného prostredia. Viac informácií nájdete tu www.gopay.cz.


Ako platiť s GoPay:

1. Vyberte si tovar a vyplňte potrebné údaje. Pri výbere platobnej metódy zvoľte platbu prostredníctvom online bankového prevodu Vašej banky a potvrďte objednávku.

2. Otvorí sa okno platobnej brány GoPay, kde vykonajte prihlásenie zadaním emailovej adresy, na ktorú obdržíte potvrdenie o realizovanej platbe.

3. Postupujte podľa inštrukcií zvolenej platobnej metódy. O výsledku platby ste informovaný na obrazovke a e-mailom. Informáciu o zaplatení máme okamžite k dispozícii. Po ukončení objednávky a úhrade Vám bude odoslaný potvrdzovací email, v prípade, ak ste správu nedostali je pravdepodobné, že ju máte v nevyžiadanej pošte – spame.  

 


 

VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ PODMIENKY ...návrat na začiatok...


Zásady a princípy obchodných vzťahov medzi NAVE, s.r.o. (ďalej len predávajúci) a kupujúcim sú stanovené v súlade s Obchodným zákonníkom č. 513/1991 zb. v znení neskorších predpisov.

Všeobecné ustanovenia

Tieto všeobecné obchodné podmienky upravujú práva a povinnosti zmluvných strán vyplývajúce z kúpnej zmluvy uzatvorenej medzi predávajúcim a kupujúcim, ktorej predmetom je kúpa a predaj tovaru na internetovej stránke elektronického obchodu www.marisee.sk.

Zmluvné strany sa dohodli, že kupujúci odoslaním objednávky predávajúcemu potvrdzuje, že súhlasí s tým, že tieto všeobecné obchodné podmienky a ich podmienky a ustanovenia sa budú vzťahovať na všetky kúpne zmluvy, uzavreté na akejkoľvek internetovej stránke elektronického obchodu, ktorú prevádzkuje predávajúci, na základe ktorej predávajúci dodá tovar prezentovaný na predmetnej internetovej stránke kupujúcemu (ďalej len "kúpna zmluva") a na všetky vzťahy medzi predávajúcim a kupujúcim, vzniknuté najmä pri uzatváraní kúpnej zmluvy a reklamácii tovaru. Všeobecné obchodné podmienky sú neoddeliteľnou súčasťou kúpnej zmluvy.

Zoznam tovaru na akejkoľvek internetovej stránke elektronického obchodu, ktorú prevádzkuje predávajúci, je katalógom bežne dodávaného tovaru a predávajúci nezaručuje okamžitú dostupnosť všetkých uvedených tovarov. Dostupnosť tovaru bude pre kupujúceho potvrdená na základe otázky kupujúceho.

Fotografie produktov, uvedené v internetovom obchode, treba považovať za ilustračné a nemusia stopercentne zodpovedať skutočnému tovaru. Predávajúci si vyhradzuje právo zmeny produktových fotografií a takisto aj popisu produktov. Kupujúci berie na vedomie, že objednaný produkt sa môže zložením alebo opticky líšiť od produktu prezentovaného v internetovom obchode.

Spôsob uzatvárania kúpnej zmluvy

Kúpna zmluva je uzavretá záväzným akceptovaním návrhu na uzavretie kúpnej zmluvy kupujúceho predávajúcim vo forme e-mailovej správy kupujúceho zaslaného predávajúcemu alebo vo forme kupujúcim vyplneného a odoslaného formulára na internetovej stránke predávajúceho (ďalej len "objednávka").

Záväzným akceptovaním objednávky kupujúceho predávajúcim je e-mailové alebo telefonické potvrdenie predávajúcim kupujúcemu o akceptovaní objednávky po predchádzajúcom prijatí objednávky kupujúcim a po overení dostupnosti a termínu dodania tovaru požadovaného kupujúcim označené ako "potvrdenie objednávky".

Záväzné akceptovanie objednávky obsahuje údaje o názve a špecifikácii tovaru, ktorého predaj je predmetom kúpnej zmluvy, ďalej údaje o cene tovaru a/alebo iných služieb, názov a údaje o mieste, kde má byť tovar dodaný a údaje o cene, podmienkach, spôsobe a termíne prepravy tovaru do dohodnutého miesta doručenia tovaru pre kupujúceho, prípadne iné údaje.

Práva a povinnosti predávajúceho

Predávajúci je povinný:

  • dodať na základe objednávky potvrdenej predávajúcim kupujúcemu tovar v dohodnutom množstve, kvalite a termíne a zabaliť ho alebo vybaviť na prepravu spôsobom potrebným na jeho uchovanie a ochranu,
  • zabezpečiť, aby dodaný tovar spĺňal platné právne predpisy SR,
  • odovzdať kupujúcemu najneskôr spolu s tovarom v písomnej alebo elektronickej podobe všetky doklady potrebné na prevzatie a užívanie tovaru a ďalšie doklady predpísané platnými právnymi predpismi.

Predávajúci má právo na riadne a včasné zaplatenie kúpnej ceny od kupujúceho za dodaný tovar.

Práva a povinnosti kupujúceho

Kupujúci je povinný:

  • prevziať zakúpený alebo objednaný tovar,
  • zaplatiť predávajúcemu dohodnutú kúpnu cenu v dohodnutej lehote splatnosti vrátane nákladov na doručenie tovaru,
  • nepoškodzovať dobré obchodné meno predávajúceho.

Kupujúci má právo na dodanie tovaru v množstve, kvalite, termíne a mieste dohodnutom zmluvnými stranami v záväznom akceptovaní objednávky.

Dodacie podmienky

Tovar je predávaný podľa vystavených vzorov produktov a ich popisu predávajúceho umiestnených na internetovej stránke elektronického obchodu predávajúceho.

Predávajúci je povinný objednávku kupujúceho splniť a tovar dodať kupujúcemu v lehote do 14 dní od dodania tovaru dodávateľom alebo výrobcom tovaru predávajúcemu.

Kupujúci je povinný prevziať tovar v mieste, ktoré je uvedené v akceptácii objednávky kupujúceho predávajúcim. V prípade, ak dôjde k omeškaniu dodania tovaru zo strany predávajúceho, predávajúci je oprávnený jednostranne predĺžiť lehotu na dodanie tovaru, a to aj opakovane, o čom predávajúci informuje kupujúceho prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.

Predávajúci je oprávnený vyzvať kupujúceho na prevzatie tovaru pred uplynutím lehoty dohodnutej v kúpnej zmluve.

Zloženie, charakteristika a ostatné údaje o tovare obsiahnuté v katalógoch, prospektoch a iných písomnostiach predávajúceho umiestnenými na internetovej stránke elektronického obchodu predávajúceho sú nezáväznými údajmi.

Miestom dodania tovaru je miesto uvedené v akceptácii objednávky predávajúcim, ak sa zmluvné strany nedohodnú v kúpnej zmluve inak.

V prípade, ak predávajúci dopraví tovar kupujúcemu na miesto určené v kúpnej zmluve kupujúcim, kupujúci je povinný prevziať tovar osobne alebo zabezpečiť, aby tovar prevzala osoba, ktorú splnomocní pre prípad svojej neprítomnosti na prevzatie tovaru uvedeného v kúpnej zmluve a podpísať protokol o doručení a odovzdaní tovaru. Ak bude potrebné dodávku tovaru opakovať z dôvodu neprítomnosti kupujúceho na mieste určenom v kúpnej zmluve, všetky náklady s tým vzniknuté hradí kupujúci, a to najmä opakované dodanie tovaru na miesto určenia v kúpnej zmluve. Tovar sa považuje za dodaný okamihom doručenia tovaru na adresu uvedenú v záväznej akceptácii objednávky a prevzatý okamihom fyzického prevzatia tovaru kupujúcim, resp. jeho oprávneným zástupcom alebo odmietnutím prevzatia tovaru, ktoré dopravca vyznačí v protokole o doručení a odovzdaní tovaru.

Kupujúci je povinný skontrolovať zásielku, teda tovar ako aj jeho obal hneď po doručení. V prípade, že kupujúci zistí, že tovar alebo obal tovaru je mechanicky poškodený, je povinný túto skutočnosť oznámiť dopravcovi a za jeho prítomnosti skontrolovať stav tovaru. V prípade zistenia poškodenia tovaru je povinný kupujúci vyhotoviť záznam o rozsahu a povahe poškodenia tovaru, ktorého správnosť potvrdí dopravca. Na základe takto vyhotoveného záznamu doručeného predávajúcemu môže následne predávajúci poskytnúť zľavu na tovar alebo prípadne dodať kupujúcemu nový tovar.

Kupujúci je oprávnený v prípade nedodania tovaru predávajúcim v lehote uvedenej v Obchodných podmienkach odstúpiť od kúpnej zmluvy a predávajúci je povinný vrátiť kupujúcemu už zaplatenú časť kúpnej ceny v lehote 14 dní od doručenia odstúpenia od kúpnej zmluvy bezhotovostným prevodom na účet kupujúceho určený kupujúcim.

Kúpna cena

Kupujúci je povinný zaplatiť predávajúcemu kúpnu cenu tovaru dohodnutú v kúpnej zmluve vrátane nákladov na doručenie tovaru (ďalej len "kúpna cena") formou hotovostnej platby, dobierkou v mieste dodania tovaru, dobierkou prostredníctvom spoločnosti poskytujúcej poštové služby alebo bezhotovostným prevodom na účet predávajúceho, uvedený v záväznej akceptácii objednávky.

Predávajúci si vyhradzuje právo na zmenu kúpnej ceny v prípade zmeny právnych predpisov, zmeny kurzu eura a zmeny cien od výrobcov alebo dodávateľov tovaru.

V prípade, ak kupujúci zaplatí predávajúcemu kúpnu cenu bezhotovostným prevodom, za deň platby sa považuje deň, kedy bola celá kúpna cena pripísaná na účet predávajúceho.

Kupujúci je povinný zaplatiť predávajúcemu kúpnu cenu za dohodnutý tovar v lehote podľa kúpnej zmluvy, najneskôr však pri prevzatí tovaru.

V prípade, ak kupujúci zaplatí predávajúcemu kúpnu cenu za tovar dohodnutý v kúpnej zmluve, kupujúci je oprávnený odstúpiť od kúpnej zmluvy a požadovať vrátenie kúpnej ceny len v súlade s platnými právnymi predpismi SR.

V prípade, ak kupujúci nezaplatí predávajúcemu celú kúpnu cenu pri prevzatí tovaru, zmluvné strany sa dohodli, že predávajúci je oprávnený odstúpiť od kúpnej zmluvy a zaplatená záloha na kúpnu cenu sa započíta v celej výške na zmluvnú pokutu, ktorú je povinný kupujúci zaplatiť predávajúcemu, ak v kúpnej zmluve nie je dohodnuté inak.

Nadobudnutie vlastníctva a prechod nebezpečenstva škody na tovare

Kupujúci nadobúda vlastnícke právo k tovaru až úplným zaplatením celej kúpnej ceny za tovar.

Nebezpečenstvo škody na tovare prechádza na kupujúceho v čase, keď prevezme tovar od predávajúceho, alebo keď tak neurobí včas, tak v čase keď mu predávajúci umožní nakladať s tovarom a kupujúci tovar neprevezme.

Osobné údaje a ich ochrana

Zmluvné strany sa dohodli, že kupujúci v prípade, že je fyzickou osobou, je povinný oznámiť predávajúcemu svoje meno a priezvisko, adresu trvalého bydliska vrátane PSČ, číslo telefónu a mailovú adresu.

Zmluvné strany sa dohodli, že kupujúci v prípade, že je právnickou osobou, je povinný oznámiť predávajúcemu svoje obchodné meno, adresu sídla vrátane PSČ, IČO, DIČ, číslo telefónu a mailovú adresu.

Kupujúci vyhlasuje, že súhlasí v zmysle ust. § 7 ods. 1 zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov, aby predávajúci spracoval a uschovával jeho osobné údaje, najmä tie, ktoré sú uvedené vyššie a/alebo ktoré sú potrebné pri činnosti predávajúceho a spracovával ich vo všetkých svojich informačných systémoch. Predávajúci sa zaväzuje, že bude s osobnými údajmi kupujúceho zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými právnymi predpismi SR. Kupujúci udeľuje predávajúcemu tento súhlas na dobu neurčitú. Súhlas so spracovaním osobných údajov môže kupujúci odvolať kedykoľvek písomnou formou. Súhlas zanikne v lehote 1 mesiaca od doručenia odvolania súhlasu kupujúcim predávajúcemu.

Kupujúci odoslaním objednávky vyjadruje svoj súhlas s tým, aby mu predávajúci zasielal správy o činnosti, ponukách a akciách predávajúceho bez predchádzajúcej žiadosti kupujúceho na zaslanie takýchto správ.

Kupujúci má právo a možnosť aktualizovať osobné údaje priamo v on-line režime na web stránke internetového obchodu, v zákazníckej sekcii, ihneď po prihlásení.

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Predávajúci je oprávnený odstúpiť od kúpnej zmluvy v prípade, ak výrobca, dovozca alebo dodávateľ tovaru dohodnutého v kúpnej zmluve prerušil výrobu alebo vykonal tak závažné zmeny, ktoré znemožnili realizáciu splnenia povinností predávajúceho vyplývajúcich z kúpnej zmluvy alebo z dôvodov vyššej moci. Predávajúci je povinný o tejto skutočnosti okamžite informovať kupujúceho a vrátiť mu už zaplatenú zálohu za tovar dohodnutý v kúpnej zmluve.

Kupujúci je oprávnený odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 7 pracovných dní od prevzatia tovaru podľa 5 týchto všeobecných obchodných podmienok bez udania dôvodu v súlade s ust. § 12 ods. 1 zákona č. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov (ďalej len "Zákon o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji").

Kupujúci odoslaním objednávky predávajúcemu potvrdzuje, že predávajúci včas a riadne splnil svoje informačné povinnosti podľa ust. § 10 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji.

Odstúpenie od zmluvy musí kupujúci urobiť písomnou formou alebo e-mailom.

Odstúpenie od kúpnej zmluvy podľa prechádzajúceho bodu týchto všeobecných obchodných podmienok musí obsahovať identifikáciu kupujúceho, číslo a dátum objednávky, presnú špecifikáciu tovaru, spôsob, akým má predávajúci vrátiť už prijaté plnenie najmä číslo účtu a/alebo poštovú adresu. Zároveň s odstúpením od kúpnej zmluvy je povinný doručiť predávajúcemu tovar spolu s príslušenstvom vrátane dokumentácie, návodu, záručného listu, dokladu o zaplatení a pod. a vo forme zásielky v obale ktorý, ochráni tovar pred poškodením .

V prípade, že kupujúci odstúpi od zmluvy a doručí predávajúcemu tovar, ktorý nie je použitý, nachádza sa v originálne zapečatenom pôvodnom obale a nie je poškodený alebo neúplný, vráti predávajúci kupujúcemu už zaplatenú kúpnu cenu za tovar uvedenú v záväznom akceptovaní objednávky alebo je časť v lehote 15 pracovných dní od doručenia odstúpenia od kúpnej zmluvy a doručenia tovaru predávajúcemu bezhotovostným prevodom na účet kupujúceho určený kupujúcim, prípadne hotovostne v sídle predávajúceho.

V prípade, že kupujúci odstúpi od zmluvy a doručí predávajúcemu tovar, ktorý je použitý a je poškodený alebo neúplný, vráti predávajúci kupujúcemu už zaplatenú kúpnu cenu za tovar uvedenú v záväznom akceptovaní objednávky alebo jej časť zníženú v súlade s ust. § 457 Občianskeho zákonníka o hodnotu jeho opotrebenia vo výške 1% z celkovej ceny tovaru za každý deň používania tovaru a o hodnotu opravy a uvedenia tovaru do pôvodného stavu v lehote 15 pracovných dní od doručenia odstúpenia od kúpnej zmluvy a doručenia tovaru predávajúcemu bezhotovostným prevodom na účet kupujúceho určený kupujúcim.

Predávajúci vráti pri platnom odstúpení od zmluvy kupujúcemu kúpnu cenu vrátane nákladov, ktoré kupujúci vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru, ak kupujúci spolu s tovarom predloží predávajúcemu písomné doklady o vynaložených nákladoch, ktoré kupujúci vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru. Náklady na vrátenie tovaru neznáša kupujúci iba v tom prípade, ak tovar plne nezodpovedal kvalitatívnym požiadavkám a zároveň bol vadný. Za tovar plne zodpovedajúci kvalitatívnym požiadavkám sa považuje tovar rovnakej alebo podobnej charakteristiky, aká je uvedená v ponuke tovaru na internetovej stránke predávajúceho.

V prípade, že kupujúci nesplní niektorú povinnosť týchto všeobecných obchodných podmienok, odstúpenie od kúpnej zmluvy nie je platné a účinné a predávajúci nie je povinný vrátiť kupujúcemu kúpnu cenu a zároveň má nárok na úhradu nákladov, spojených s odoslaním tovaru naspäť kupujúcemu.

ZDEyNDIy